Celá kombinace má vpředu čelní zásobník FTender 1600 a vzadu 3m rotační kypřič s klínovým válcem a
přesný secí stroj Precea. Motorem je naftový 4válec Deutz 4,1 l o výkonu 156 k, který může jet pracovní rychlostí 0,1 až 13 km/h.
Jednozrnkové setí plodin, jako kukuřice, slunečnice, soja nebo řepka, je náročné na přesnost hloubky setí, rozteče zrn a návaznosti řádků na souvratích. Nejnáročnějším úkolem pro autonomní tahač je skloubení všech požadavků tak, jako to probíhá při běžném setí. Samozřejmostí je RTK signál a Isobus, sladit odpovídající pohony všech jednotek secího stroje až po přesné dávkování osiva. To vše je třeba ovládat dálkově a samotné ovládání musí být přesné, spolehlivé a přehledné.
Aktuálně probíhá ladění systému TIM (Traktor-implement-management), aby bylo možno v co nejkratší době přejít z vývojové a pokusné fáze na vlastní provoz. Nyní se tedy jedná ještě o prototyp, ale potěšitelné je, že dosud veškeré stroje AMAZONE bylo možné s autonomním traktorem dobře sladit. Je to především dobrá vizitka oddělení firmy AMAZONE, která s holandským výrobcem úzce spolupracuje, potřebnou techniku cíleně připravuje a aktivně se na vývoji autonomních procesů v rostlinné výrobě podílí.
Zdroj: časopis Profi 7/2022, článek Robotersaat mit Front-Heck-Kombi