Tento secí stroj byl doslova revolučním řešením ve srovnání se secími stroji té doby.
V roce 1966 byla na trh poprvé uveden legendární secí stroj D4, který byl kombinovaný s vibračními bránami RE. Jeho nástupce D7, který spatřil světlo světa v roce 1972, se stal jedním z nejprodávanějších secích strojů všech dob na světě.
Když byl v roce 1988 uveden na trh RPD DrillStar, společnost Amazone jako první přišla s nápadem nahradit trubkový a ozubený válec pneumatikovým pěchem. Právě pneumatikový pěch umožnil cílené znovuutužení vysévaného řádku, které bylo dále optimalizováno vynálezem klínového válce v roce 1998.
Nejnovějším počinem v oblasti kombinovaných secích strojů je Cataya, která je charakteristická svým přesným dávkovacím systémem, elektrickým pohonem secí hřídele a ovládacím centrem pro rychlé nastavení výsevního ústrojí a pohodlnou kalibraci.
Kromě řady mechanických secích strojů byly v roce 1995 do sortimentu doplněny pneumatické secí stroje. Základem se stala dvojitá přetlaková násypka s vlastním výsevním ústrojím v kombinaci s rotačními bránami a pneumatikovým pěchem. Následoval vývoj proslulého pneumatického secího stroje AD-P, poté další vývoj směřující k dnešní Centayi. Centaya má elektricky poháněnou jednotku pro dávkování osiva a může být dodatečně vybavena dvojitými diskovými botkami TwinTeC+ nebo jednoduchými diskovými botkami RoTeC pro.
Pro uspokojení poptávky po kombinovaných secích strojích s vyšším výkonem ve spojení s pasivními stroji na zpracování půdy byl v roce 2001 představen pneumatický secí stroj Cirrus pro velké plochy, s pasivními pracovními nástroji a pracovními šířkami 3 až 6 m. Vlajkovou lodí této modelové řady je novinka v podobě Cirrus-CC. Je vybaven tlakovou nádobou o objemu 4 000 l se dvěma elektricky poháněnými dávkovacími jednotkami a dodatečným dopravním systémem, který současně umožňuje distribuci dvou různých materiálů, tzv. double-shoot.
Doktoru Heinzovi Dreyerovi se podařilo dosáhnout dalšího milníku zavedením přesného secího stroje NT a jeho nástupce, secího stroje Primera DMC pro přímý a bezorebný výsev v suchých podmínkách. Osivo je vyséváno pod zbytky plodin, tak je zajištěn optimální kontakt osiva s půdou a tím vynikající klíčení. Kromě stroje Primera DMC byl v posledním desetiletí rozšířen o radličkové secí stroje pro velké výměry Cayena a Condor. Díky svým výsevním botkám a velkým pracovním šířkám až 15 m lze oba secí stroje použít na extrémně široké škále půd.
Toto portfolio produktů umožňuje Amazone nabídnout svým zákazníkům velmi širokou škálu secích strojů a secích metod v pracovních záběrech od 2,5 m do 15 m pro celou řadu provozních podmínek a půdních struktur.